TRUU SÕBER VÕIB OLLA ELUPÄÄSTJA!

Foorumi läbivaks heategevusprojektiks on hüpokoerte treeningute toetamine.

Kuni foorumini rahastame kaheteistkümne noore diabeedihaige inimese abistamiseks hüpokoerte treeninguid. Treenitud koerad anname abivajajatele üle pühapäeval, 6 oktoobril, foorumi pidulikul lõpetamisel. Kogume annetusi, kasutades taas sinimustvalget rukkilillemärki.

PID Kalle Elster: Hea Lion, palun anna oma väike panus hüpokoerte treeningute rahastamisel! Kaheteistkümne koera treeningud on juba alanud!

Kuidas hüpokoerad diabeedihaigeid abistavad?
Hüpokoer on välja õpetatud hindama oma peremehe veresuhkru taset lõhna järgi ning talle märku andma, kui tekib hüpo- või hüperglükeemia. Koer oskab tuua vajaliku toidu või joogi veresuhkru tõstmiseks või alarmeerida kaasinimesi peremehel tekkinud elule ja tervisele ohtlikust olukorrast.

Sina saad teha oma heateo annetades väikese summa EF2019 registreerimisel või tehes ülekande allolevale pangakontole:

Saaja: LIONS EF2019 MTU
Panga konto: EE791010220255292226
SWIFT kood: EEUHEE2X
Selgitus: Hypo Dogs

 

13.aprillil said 6 koera edukalt sooritatud diabeedi abikoera ehk hüpokoera eksami peale aastast koolitust. Eksam koosnes kolmest osast: teooria, lõhnatundmine + eseme toomine ning baaskuulekus. Edasi ootab koeri ja koerajuhte ees pooleaastane raporteerimisperiood, mille eduka sooritamise järel saavad koerad ametliku hüpokoera atesteeringu! Palju õnne tublidele! Koerad ja koerajuhid on suure töö juba ära teinud ning kõik eksami läbinud koerad töötavad kodudes juba reaalselt oma omanike heaks. On olnud suur rõõm töötada ja veel suurem rõõm, et see kõik jätkub!

Aitäh!