Hea Lion, Leo!

Sellel sügisel külastab Eestit ligikaudu 1000 – 1200 Lions klubide liiget üle maailma. Nii suurt meie organisatsiooni üritust ei ole Eestis kunagi toimunud ja suure tõenäosusega ei toimu ka lähiajal. Lions Euroopa Foorumile on väga oodatud kõik Lionid, Leod ja kaaslased, sest programm on väga tiheda ülesehitusega ja pakub midagi huvitavat igaühele.

Foorum algab neljapäeval, 3. oktoobri õhtul soojenduspeoga Kultuurikatlas. Selline õhtu toimub foorumil esmakordselt. See on hea võimalus mitteametlikus õhkkonnas kohtuda teiste foorumist osavõtjatega ja veeta koos üks lõbus õhtu. Kohal ka lions rahvusvaheline juhtkond.

Reedel, 4. oktoobril algab põhiprogramm, mis sisaldab endas ettekandeid, arutelusid ja kohtumisi. Mida sellel päeval oodata? Esmalt teeb ettekande tulevikutehnoloogiate valdkonna ekspert Kristjan Lepik, kes on üks  e-residentsuse projekti nõustajatest ja talentide globaalse liikumise korraldaja. Esinemine toimub kell 9:00 – 9:30. Seejärel on aeg asuda põhiprogrammi kallale. Kogu foorumi programm koondub kolme peamise teema ümber. Esimeseks neist on keskkonnahoidlik ringmajandus ja sellele teeb sissejuhatuse Eesti Teaduste Akadeemia president professor Tarmo Soomere. Esinemine toimub kell 9:00 – 9:30.

Eesti foorumil tahame võimalikult palju soodustada omavahelisi mõttevahetusi, seepärast ei ole programmis väga palju ettekandeid vaid hoopis world cafe laadseid arutelusid, kus kõik osalejad saavad sõna sekka öelda. Teemasid täpsemalt tutvustatakse lühidalt iga sissejuhatava ettekande lõpus ja kõik osalejad saavad seejärel endale kõige huvitavama töötoa valida. Näiteks on ringmajanduse teemal arutelud Balti mere puhastusprojekt, maailmakoristus päeva ja kliima kompensatsiooni teemadel. Arutelusid juhivad kas Lionid ja Leod või siis selle valdkonna eksperdid. Arutelud toimuvad laudkonniti ja eesmärk on, et iga arutelu lõpus tehakse kokkuvõte peamistest mõtetest ja võimalikest tegevustest, mille kõik osalejad saavad endaga kaasa võtta ja rakendada. Arutelud toimuvad kell 10:30 – 13:00.

Samuti toimub uue osana programmis esmakordselt uustulijate töötuba. Selle eesmärk on, et kõik foorumil esmakordselt osalevad Lionid ja Leod kogunevad ja saavad rohkem teada foorumist, järgnevate päevade kavadest ja lõbusal viisil hakkavad omavahel suhtlema. Töötuba toimub kell 10:30 – 13:00.

Lisaks sellele saame kõik osaleda läbi Tallinna südalinna kulgevas Lions paraadil ja suursugusel avatseremoonial Alexela kontserdimajas. Muusikaline valik teemal Eesti Euroopas, meie tuntud heliloojate looming:: Arvo Pärt – Ukuaru Valss, Veljo Tormis – Eesti Ballaadid, Rein Rannap – Rockkantaat “Ilus maa” Õhtujuhid Anu Välba ja Urmas Vaino. Paraad algab kell 14:00 ja sellele järgnev avatseremoonia kell 16:00.

Õhtul toimub Alexela kontserdimajas Eesti teemaline pidu, kus tutvustame kõigile kaugelt tulnud külalistele mida head, maitsvat ja kaunist on meie riigil pakkuda. Muusika folkansamblilt Untsakad.

Laupäeval, 5. oktoobril alustame hommikut oma rahvusvahelise presidendiga kohtumisega. See on kell 9:00 – 10:30. Seejärel jätkame teise põhiteemaga, milleks on Terve Noorsugu – Euroopa ühiskonna alus. Esinemine toimub kell 11:00 – 11:30. Antud teema juhib sisse Dr Ott Pärna, kes on mitmekülgne ühiskondlike algatuste eestvedaja ning samas ka tervisliku eluviisi harrastaja ja populariseerija. Arutelude teemadeks on  väga aktuaalsed tööjõu tulevikutrendid ja noorte tervis, samuti diabeedikoerte projektid. Arutelud toimuvad kell 11:30 – 13:00.

Päeva teises pooles liigume kolmanda põhiteema juurde – E-Lion – Lions küberlahendused. Antud teema eesmärgiks on õppida kuidas kiiresti muutuv tehnoloogiline maailm mõjutab meie igapäevast nii era- kui ka klubielu ning kuidas nende arengutega kaasa minna ja toime tulla. See teema algab sissejuhatava esinemisega e-Estonia ja küberlahenduste teemal kell 14:00 – 14:30. Järgnevad arutelud kell 14:30 – 16:00.

Lisaks sellele toimuvad sel päeval ka kogemuste jagamise seminarid, kus erinevate riikide Lionid ja Leod tutvustavad oma erinevaid heategevusprojekte. Nende ettekannetega antakse lühidalt ülevaade kuidas toimus projektiks ettevalmistus, milliseid abivahendeid läks vaja ja kuidas projekt ellu viidi. Eesmärgiks on, et projekti tutvustuse järel saavad osalejad kergesti teiste õnnestumisi  oma “tööriistakasti” täiendades kodus kopeerida. Seminarid toimuvad laupäeval, 5. oktoobril kell 16:00 – 17:00 ja pühapäeval, 6. oktoobril kell 9:30 – 10:30 ja 11:00 – 12:00.

Sel õhtul ootab meid foorumi kõige pidulikum õhtu – galaõhtusöök Lennusadamas. Võime juba lubada, et see on üks maagiline õhtu hea muusika, suurepärase toidu ja unustamatu seltskonnaga. Ja kui sa ei ole veel kunagi allveelaev Lembitu all tantsinud, siis nüüd on see võimalus. Tantsuks ansambel Swingers. Gala algab kell 19:00.

Pühapäeval, 6. oktoobril jätkub programm E-Lioni ja küber teemadel. Hommikut alustavad Leod ettekandega üle-Euroopalisest keskkonna teemalisest projektist Leo4Green, et õpetada kuidas on võimalik korraldada suurt projekti üle Euroopa virtuaalse suhtluse abil. Ettekanne toimub kell 9:00 – 9:30. Seejärel toimuvad praktilised töötoad, kus saab õppida kuidas Lions peamajast ja Euroopa Liidu fondidest saada toetust kohalike projektide läbiviimiseks, milliseid virtuaalseid tööriistu kasutada klubielus ja projektide läbiviimiseks. Rahvusvahelised Leod tutvustavad, kuidas nad tegutsevad ning mida on teistel Leodel ja Lionitel neilt õppida. Samuti toimuvad jällegi ka kogemuste jagamise seminarid, et oma klubi tegevustesse uusi projektide ideid saada. Töötoad toimuvad kell 9:30 – 10:30 ja 11:00 – 12:00.

Päeva lõpetame foorumi lõputseremooniaga Alexela kontserdimajas. Anname üle kuni 12 diabeedikoerte koolituseks kogutud annetused. Muusikaline valik teemal Euroopa Eestis, tuntud heliloojate looming: J.S.Bach – Rasmus Puuri remix ÜENSO orkestriga, W.A.Mozart – Sander Mölderi remix, L.V.Beethoven – Tiit Kikas “Ood Rõõmule”. Lõputseremoonia algab kell 14:00.

Terve foorumi programm koos kellaaegadega on kodulehel kättesaadav juuli lõpus.

Kokkuvõtteks, siin on viis peamist põhjust miks kõik Eesti Lionid ja Leod peaksid osalema Lions Euroopa Foorumil Tallinnas:

  1. Nii suurt rahvusvahelist Lions sündmust ei ole kunagi Eestis toimunud
  2. Võimalus suhelda Lionite ja Leodega nii Eestist kui ka üle maailma
  3. Õppimisvõimalused ja kogemuste jagamine
  4. Uued ideed oma klubitegevusele
  5. Lõbusad peod huvitavates asukohtades

Rohkem infot leiad www.europaforum2019.ee

Tule, löö kaasa nii abilisena, üritustel osalejana, toetajana!

BRONEERI JUBA TÄNA oma kalendris 4-6. Oktoober 2019.

Kordumatu rahvusvaheline lionskogemus on meie oma õuel!

 

PID Kalle Elster                                                                                                                   DG Märt Viileberg

EF2019 President                                                                                                             EF2019 Programmi Direktor

LC Keila – SD120                                                                                                              LC Tallinn RaM, SD120